30 maja - 12 czerwca 2017

www.ltf.com.pl

"OPOWIEŚĆ O LESIE" to główna wystawa festiwalu, która zostanie otwarta już 30 maja. Można ją oglądać do 12 czerwca 2017 roku w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana - ul. Piotrkowska 102. 

Najlepsi polscy autorzy zdjęć przyrody zostali zaproszeni przez organizatorów Festiwalu do zaprezentowania swoich prac związanych tematycznie z hasłem przewodnim XVII edycji Festiwalu: "LASY W KULTUROWYM KRAJOBRAZIE EUROPY".

Dzięki pozytywnej reakcji na to zaproszenie, na wystawie eksponowane są intrygujące fotogramy autorstwa Adama Adamskiego, Michała Ludwiczaka, Łukasza Łukasika, Tomasza Ogrodowczyka, Magdaleny Sarat, Dariusza Sarnowskiego, Ryszarda Sąsiadka, Radosława Trzcińskiego, Marka Trzeciaka, i Wojciecha Wójcika.

Wystawa "Opowieść o lesie" zorganizowana została w miejscu znanym miłośnikom fotografii artystycznej - w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, które powstało w roku 1949. W Galerii Fotografii ŁTF prezentowane są zazwyczaj wystawy indywidualne i zbiorowe, autorów krajowych i zagranicznych - średnio 24 ekspozycje w ciągu w roku. Towarzystwo organizuje również warsztaty, konkursy, pokazy przezroczy i plenery fotograficzne.