Autorzy: Sebastian Sołtyszewski i Barbara Pluta
Galeria Łódka, Łódzki Dom Kultury, ul.Traugutta 18, Łódź
Otwarcie wystawy 7.06.2017, godz. 9.00

Wystawa przedstawia zwierzęta leśne żyjące w leśnym środowisku naturalnym, żerujące, polujące, tokujące, odbywające gody, walczące o rewir i znajdujące schronienie dla siebie i swojego potomstwa w lesie. Miejsce, gdzie zwierzę lub ptak znajduje to wszystko, można nazwać po prostu leśną ostoją. Najcenniejsze ostoje to te naturalne ze śladową ingerencją człowieka, a więc duże tereny leśne, ale nie tylko lasy. Największa różnorodność gatunkowa występuje między lasem a wodą, czyli na leśnych polanach, olsach bagiennych otoczonych lasem, czy jeziorkach leśnych gęsto zarośniętych i trudno dostępnych.
Właśnie w takich miejscach najczęściej fotografują autorzy wystawy. Są to członkowie Łódzkiego Okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody od lat kilkunastu, autorzy około dwudziestu wystaw zbiorowych i kilku indywidualnych.
Sebastian Sołtyszewski jest laureatem konkursów takich jak Wizje Natury, Sztuka Natury, czy Fotograf Roku Z.P.F.P. W tym roku zdobył nagrodę główną Grand Prix i tytuł Fotografa Roku 2017 Okręgu Łódzkiego za zdjęcie wilka i właśnie to zdjęcie otwiera wystawę. Barbara Pluta z zawodu księgowa, z wykształcenia ekonometryk, od kilkunastu lat każdą wolną chwilę wykorzystuje na wyjazdy i fotografowanie dzikich zwierząt. To jej największa pasja.