Las 4www

Wernisaż wystawy Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Klub  Nauczyciela, ul. Piotrkowska 137/139, Łódź
7.06.2017, godz.18:30 

Autorzy zdjęć przyrodniczych, należący do Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody,  prezentują na wystawie  „Sceny z życia lasu” fotogramy obrazujące dominantę tematyczną:  "Las jako bogactwo życia", i tak mówią o genezie swoich prac:

Każdy z nas patrzy na Las inaczej i każdy ceni go za inne doznania. Bo Las to zapachy i dźwięki, ale dla nas fotografów, Las to przede wszystkim obrazy. Obrazy które rejestrujemy wrażliwymi oczami i przy pomocy fotografii pokazujemy innym. Las to miejsce, które nas wycisza i regeneruje. I ładuje pozytywną energią płynącą z otoczenia bogatego w tak różne, ale uzupełniające się bodźce. Bo Las to ogromna różnorodność. Jako obserwatorzy, widzimy potężne drzewa w starych puszczach, podmokłe olsy i bagna, czy mroczne górskie bory. Ptaki, jelenie i wilki, ale także drzewa, kwiaty i motyle. Bo Las to życie. Bogactwo form i gatunków pozwala każdemu z nas odnaleźć w nim tematy dla siebie”.

Autorami zdjęć o tak pięknie i osobiście sformułowanym przesłaniu ideowym są: Anna Ogar, Barbara Grabowska, Barbara Pluta, Daria Troczyńska, Małgorzata Szafrańska-Kuhn, Krzysztof Kuhn, Marian Jarosiński, Michał Ludwiczak, Michał Stanecki, Piotr Szewczyk, Ryszard Sąsiadek, Sebastian Sołtyszewski, Włodzimierz Stanisławski, Zbigniew Cieśla.