Aktualności

ŁTF już snuje "Opowieść o lesie"

IMG 20170530 183449

Zapowiadająca nasz festiwal wystawa fotografii "Opowieść o lesie", od dziś prezentowana jest w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Lasy – zielone płuca naszej planety. Niegdyś – przecinane arteriami rzek – królowały na niej, a wyrwanie spod ich panowania coraz to większych połaci ziemi było miarą postępu ludzkiej cywilizacji. Dziś wyznacznikiem naszego rozwoju wydaje się być zdolność do racjonalnego korzystania z kurczących się zasobów leśnych, ich ochrony i odnowy.

Fotograficy i filmowcy związani z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego poproszeni zostali o zdjęcia „swoich” lasów. Tak powstała opowieść o miejscach i spotkaniach. Dla każdego z autorów las to miejsce realizacji własnej pasji, a nierzadko również i pracy. Miejsca. Od podłódzkiego Lasu Wiączyńskiego, aż po Bieszczady. Spotkania. Od tych najbardziej codziennych jak ciekawski kozioł spłoszony na łące, do tych wyczekanych nierzadko przez lata – jak obserwacje wilków, bocianów czarnych czy niedźwiedzi.

Na ekspozycji oglądamy prace najlepszych polskich autorów zdjęć przyrody: Adama Adamskiego, Michała Ludwiczaka, Łukasza Łukasika, Tomasza Ogrodowczyka, Magdalenę Sarat, Dariusza Sarnowskiego, Ryszarda Sąsiadka, Radosława Trzcińskiego, Wojciecha Wójcika, a także Marka Trzeciaka, który jest też komisarzem wystawy. Z autorami można spotkac się w czasie uroczystości otwarcia Festiwalu 7 czerwca 2017 r. o godzinie 17.30, a sama wystawa dostępna jest dla publiczności do 12 czerwca.