Aktualności

Las wędrujący Łodzią - na otwarcie

thijs wehrmeijer 172870Przyłącz się do marszu i stań się częścią lasu! Uroczysta inauguracja siedemnastej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego, przyjmie w tym roku formę pochodu ulicami miasta. Będzie też wyjątkową próbą zwrócenia uwagi na dbałość o otaczającą nas przyrodę i ekosystem, w którym żyjemy.
Zgodnie z tegorocznym hasłem Festiwalu: Lasy w kulturowym krajobrazie Europy, z uczestnikami pochodu na ulice Łodzi wyjdzie… cały las! Będą to drzewa hodowlane, głównie iglaste. Oczywiście zostaną odpowiednio przygotowane i zabezpieczone do transportu.
Marsz rozpocznie się o godzinie 17:00 przed Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka. Dalej uda się na ulicę Piotrkowską, gdzie do pochodu dołączy ogromna makieta lasu, która będzie „wędrowała” wraz z uczestnikami.  Trasa przemarszu nie jest przypadkowa. Wyznaczają ją wystawy festiwalowe, a uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia wszystkich ekspozycji w trakcie pochodu. Przy każdej galerii zaplanowana jest przerwa zarówno na podziwianie prac jak i całego performansu, w którym, wędrująca razem z uczestnikami, roślinność leśna będzie układana w efektowne kompozycje przy kolejnych galeriach.


Wystawy festiwalowe do zobaczenia w trakcie przemarszu, a zarazem jego trasa:
• wernisaż zdjęć patrona Festiwalu Włodzimierza Puchalskiego otwierający wydarzenie i poprzedzający pochód – Galeria „Tłustym Drukiem” (ul. Więckowskiego 18)
• wystawa malarstwa Kariny Sławińskiej - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Zachodnia 95)
• wystawa „Opowieści o lesie” – Galeria Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (ul. Piotrkowska 102)
• wystawa „Życie lasu” – Galeria „Olimpijka” (ul. Piotrkowska 132)
• wystawa „sceny z życia Lasu” – Łódzki Klub Nauczyciela (ul. Piotrkowska 137/139)

Oprawę ekosystemu leśnego przygotują: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich oraz Ogród Botaniczny w Łodzi – partnerzy Festiwalu, a sam przemarsz potrwa około 2,5 godziny.